KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Ostatní informace » Pravidla KAMHL

Pravidla soutěžě KAMHL

KAMHL je amatérská liga pro rekreační hráče ledního hokeje a je limitována různými faktory:
 • možnostmi pronájmu ledové plochy
 • věkem
 • fyzickými dispozicemi hráčů

Vzhledem k této skutečnosti je nutné dodržovat některá omezení, úpravy či výjimky, které jsou závazné pro všechny účastníky daného ročníku.

Systém soutěže platný pro sezonu 2014/15:

Základní část: při 14 účastnících se odehraje základní část jednokolově tj. 13 zápasů/tým. 
Nadstavbová část: týmy se rozdělí na dvě skupiny dle umístění (1-7.) a (8-14.) nadstavbová část se sehraje jednokolově tj. 6 zápasů/tým. 
PLAY-OFF varianta A: Týmy na 7-10. místě sehrají předkolo play-off. Prvních 6 týmů a postupující z předkola sehrají čtvrtfinále a semifinále na dva zápasy. Následně finále a zápas o 3.místo se bude hrát již pouze na jeden zápas, vše systémem play-off. Za stavu 1:1 na zápasy by přišlo na řadu u 2.zápasu (stejně tak ve finále a o 3.místo) 15min prodloužení s náhlou smrtí a po 15min by následovaly nájezdy po 3 hráčích na každé straně, následně po jednom. První zápas by mohl i skončit remízou, v tom případě 2.zápas by se prodlužoval jen za předpokladu, že i 2.zápas by skončil remízou. Budou se dodržovat dvojice, že vždy nejlepší tým narazí na nejhorší tým. Příklad 1. hraje s 8. a prohraje jinak ostaní papírový favorité postoupí do semifinále (2.,3.,4.), 8. bude hrát semifinále s nejlepším tedy s 2.týmem po základní části. Hraje se finále a o 3.místo, ale pouze na jeden zápas tzv. finálová sobota!
PLAY-OFF varianta B: Týmy na 7-10. místě sehrají předkolo play-off. Prvních 6 týmů a postupující z předkola sehrají čtvrtfinále a semifinále na dva vítězné zápasy. Následně finále a zápas o 3.místo se bude hrát již pouze na jeden zápas, vše systémem play-off. V předkole, čtvrtfinále a semifinále v případě remízy po 45minutách by následovaly nájezdy po 3 hráčích na každé straně, následně po jednom hráči. Pokud po dvou zápasech bude stav serie nerozhodný, bude následovat 3.rozhodující zápas. V předkole se utkají týmy na 7.-10. a 8.-9.místě, tyto týmy se pak utkají s prvním či druhým týmem z nadstavbové části. Ve čtvrtfinále se utkají týmy na 1.-8.(předkolo), 2.-7.(předkolo), 3.-6. a 4.-5.místě - vítězové postoupí do semifinále KHL, poražení čtvrtfinalisté v sezoně končí. Budou se dodržovat dvojice, že vždy nejlepší tým z nadstavby narazí na nejhorší tým. Příklad 1. hraje s 8. a prohraje jinak ostaní papírový favorité postoupí do semifinále (2.,3.,4.), 8. bude hrát semifinále s nejlepším tedy s 2.týmem po základní části. 
Finále a o 3.místo se hraje pouze na 1 zápas, v případě remízy by následovalo 10minutové prodloužení, následně by následovaly nájezdy po 3 hráčích na každé straně, následně po jednom hráči. Nájezdy musí jet pokaždé jiný hráč!
PLAY-OFF o 5.místo: se nehraje
PLAY-OUT: týmy na 11.-14.místě se utkají každý s každým na jeden zápas, body do play-out se anulují. Zápas může skončit i remízou. O seřazení týmů rozhodují stejné kritéria jako v základní skupině KHL.

Týmy na 1.-4. místě odehrají za sezonu minimálně 24 zápasů.
Týmy na 5.-10. místě odehrají za sezonu minimálně 21 zápasů.
Týmy na 11.-14. místě odehrají za sezonu 22 zápasů.

Maximum zápasů odehraje tým, který z 7-10.místa se dostane mezi nejlepší 4.týmy tj. 26 zápasů

I. Systém soutěže:

1. Systém soutěže bude vždy upřesněn před startem každého ročníku na základě přihlášeného počtu týmů.
2. Systém soutěže pro daný ročník bude uveden na webu u pravidel.
3. Týmy odehrají za sezonu 20-25 zápasů/sezonu.
4. Bodování týmů:
  a) výhra v základní hrací době 3 body
  b) výhra na nájezdy v případě remízy po základní hrací době 2 body
  c) prohra na nájezdy v případě remízy po základní hrací době 1 bod
  d) prohra v základní hrací době 0 bodů 
5. V přestávce po 1.třetině jedou týmy po jednom z každého týmu samostatný nájezd, který tým uspěje v sérii, bere případně bod navíc v případě remízy po základní hrací době. Samostatný nájezd provádí vždy jiný hráč, pokud by se vyčerpala celá soupiska, mohl by jet hráč i podruhé.
6. V případě rovnosti bodů v tabulce u týmů rozhoduje:
  a) vyšší počet bodů ve vzájemných zápasech
  b) vyšší rozdíl branek ze vzájemných utkání
  c) vyšší počet vstřelených branek ze vzájemných hokejových utkání
  d) vyšší rozdíl branek ze všech odehraných utkání
  e) vyšší počet vstřelených branek ze všech odehraných utkání
Pokud nelze určit pořadí na základě bodu 1-5, o pořadí rozhodne losování.

II. Podmínky účasti:

1. Každé mužstvo má povinnost odevzdat přihlášku - soupisku hráčů s vyplněnými údaji a originálními podpisy hráčů do 31.7. každého roku. Mužstvo, které toto pravidlo nedodrží, nebude zařazeno do soutěže. Na soupisce může být max. 25 hráčů vč. brankáře, na soupisce musí být 2 brankáři. Soupisky jsou před sezonou uzavřeny do 30.8. každého roku a není možnost dopisování ani přestup během sezony!
2. Soupisky týmů musí odpovídat pravidlům KHL uvedených v odstavcích 4. až 7 tohoto článku. Za jejich správnost odpovídají vedoucí jednotlivých týmů. V případě porušení uvedených pravidel bude týmu odečteno -20 bodů v tabulce, pokud se prohřešek prokáže v základní části. Tým bude vyřazen z play-off, pokud se prohřešek prokáže až v období play-off, bez náhrady vkladu za neodehraná utkání. Pokud bude hráč, který nesplňuje pravidla KAMHL i po udělení trestu nadále pokračovat a nastupovat do zápasů, bude tým vyloučen ze soutěže bez možnosti vrácení vkladu. Rozpor vůči hráči (hráčům) na soupisce jiného týmu může podat výhradně zástupce týmu a to na mail kromhl@seznam.cz. Současně rozpor musí obsahovat doložení důkazů, že rozporovaný hráč uvedená pravidla nesplňuje.
3. V případě, že tým opakovaně neuposlechne a nasadí neoprávněné hráče, kteří nejsou na soupiskách, bude při druhém provinění v sezoně tento tým vyloučen ze soutěže bez možnosti vrácení startovného. 
4. Do soutěže může nastoupit pouze hráč, který nikdy nebyl registrovaný u ČSLH ani u svazu jiného. Takový hráč bude mít status amatér později hobby hráč +.
5. Na základě první ustanovující schůze je umožněn start registrovaným hráčům do 14-ti let včetně. Jedná se o hráče, kteří byli napsáni na soupisce týmů před touto schůzí a max do počtu 3 hráčů. Tito registrovaní hráči žákovských lig (celkem 15 hráčů) budou v zápise označeni hvězdičkou a budou mít status hráč na výjimku. Pokud někdo z těchto hráčů bude vynikat nad ostatními, bude přesunut bez náhrady (finanční i hráčské) do KHL po polovině soutěže nebo kdykoliv do konce prvního ročníku. Rozhodnutí o těchto hráčích provede vedení KAMHL, nikoli samotné týmy.
6. Po registraci soutěže u ČSLH, každý hráč bude mít kartičku HOBBY HRÁČ (čistý amatér) nebo HOBBY HRÁČ + (dříve registrovaný). Start v soutěži hobby hráče plus je řešen dle čl. III, bod 5. Každý tým uhradí poplatek za každého hráče za tuto registraci, další sezony si vždy vedoucí týmů musí zajistit u ČSLH registraci u nových hráčů.
7. Hráč může nastoupit do KAMHL a zároveň do KHL, jedině pokud je amatér a dále v každém týmu mohou být maximálně na soupisce 3 hráči + brankář, kteří nastupují jako výpomoc v obou soutěžích. Týmům, které mají registrované hráče, se snižuje možnost fluktuace mezi oběma soutěžemi. (příklad tým, který má 1 registrovaného hráče +, může použít z KHL pouze 2 amatérské hráče.
8. Pokud se týmu zraní oba brankáři, mohou si týmy vypůjčit pouze amatérského brankaře z jiného týmu. Pokud za tým nastoupí registrovaný brankář z jiné soupisky, bude zápas kontumován.
9. Každý hráč, který nastoupí do KAMHL do prvního svého zápasu se musí nechat vyfotit v dresu svého týmu. Fotka bude umístěna na webu www.kromhl.cz a pořídí ji vedoucí týmu nebo zástupce KAMHL. Hráč, který nastoupí k dalšímu zápasu bez své fotografie a nebude u tohoto druhého zápasu opět vyfocen, bude ze soutěže KAMHL vyloučen do konce sezony!! Pravidlo platí i na hráče, kteří nebyli dofoceni do konce sezony 2013/14 v KAMHL. Fotky se pořizují zásadně na výšku!!!
10. Účast každého hráče v této soutěži je výhradně na jeho vlastní nebezpečí a hráč nese veškerá (zejména zdravotní) rizika spojená s účastí v této hokejové soutěži.

III. Dodržování pravidel, tresty

1. Při zápase je možné požádat o legitimaci hráče protivníka. Je povinností každého hráče na výzvu rozhodčího prokázat svojí totožnost občanským průkazem, řidičským průkazem případně cestovním pasem. V případě, že hráč neprokáže svojí totožnost, nesmí pokračovat v utkání a výsledek bude mužstvu kontumován.
2. Tým, který požádá neoprávněně rozhodčího o kontrolu totožnosti hráče druhého týmu, dostane menší trest 2min za zdržování hry dle pravidel ČSLH. V případě prokázání, že hráč nastoupí neoprávněně, bude zápas kontumován ve prospěch oprávněného týmu 5:0. Hráč, který takto neoprávněně nastoupí, bude mít stop v KAMHL na další sezonu. Pokud navíc hráč bude v dalším rozporu s pravidly, bude se postupovat dle článku. III. bodu 2. 
3. Při zápasech budou mít všichni kompletní hokejovou výstroj (brusle, holenní chrániče, štulpny, hokejové kalhoty, suspenzor, vestu, náloketníky, dres, helmu, rukavice a hokejku). Kdo nebude mít kompletní výstroj, bude vykázán z ledu před zápasem. 
Tato podmínka bude striktně vyžadována. Hráč, který tuto podmínku nesplní, nesmí nastoupit do utkání (jedná se o opatření, které má chránit všechny hráče naší amatérské ligy. V případě porušení této povinnosti rozhodčí okamžitě přeruší hru a hráče vykáže mimo hrací plochu. V případě opakovaného porušení tohoto pravidla (a každého dalšího porušení) bude provinivší se mužstvo potrestáno kratším trestem (2 min). 
4. Hra se bude řídit novými pravidly ČSLH mimo pravidla nemožnosti střídání při zakázaném uvolnění. 
5. Týmy mají možnost si vzít oddechový čas na 30 sekund 1x za zápas.
6. Minimální počet hráčů v utkání je 7 hráčů + 1 brankář. 
7. Hráč, který dostane stop na 1 nebo 2 utkání z důvodu vyloučení do konce zápasu, bude uveden v zápise o utkání dle pravidel LH a to následovně:
  a) za osobní trest do konce utkání (OK) se v zápisu u potrestaného hráče uvede 20min (například řeči).
  b) za trest ve hře (TH) se v zápisu u potrestaného hráče uvede 25min. 
Za OK bude mít hráč 1 zápas stop, při opakování trestu 2 zápasy stop, při třetím opakování bude vyloučen z ročníku KAMHL. Za TH bude mít hráč stop na 2 zápasy, při opakování trestu bude vyloučen ze soutěže (nedovolené zákroky, naražení na mantinel apod.)
8. Dochází k omezení hry tělem. Je zakázáno najíždění zezadu do hráčů hlavně u mantinelu nebo protipohybem v poli.
9. Všechna utkání budou řídit 2 (dva) vyškolení rozhodčí, kteří mají pro výkon funkce hokejového rozhodčího platnou licenci. Rozhodčí budou odměňováni 300,-Kč/zápas při dvou rozhodčích. 450,-Kč/zápas pokud bude rozhodčí pouze jeden. V případě padělání zápisu dostane rozhodčí pokutu 900,-Kč.
10. Byl nastolen status vedoucího rozhodčích, který bude řešit případné stížnosti ze strany týmů při zápasech, na post byl zvolen Josef Buksa. Všechny spory ohledně rozhodčích jsou pouze v jeho kompetenci.
11. Povinností každého hráče je bez výhrad se podřídit a respektovat rozhodnutí rozhodčího, který řídí utkání. Hráče, který odmítl se podřídit rozhodnutí rozhodčího, rozhodčí oznámí sekretáři soutěže na řešení disciplinární komisí, která rozhodne podle závažnosti o potrestání uvedeného hráče. Disciplinární komise může v tomto případě hráče i vyloučit z celé soutěže. 
12. Hráči (hráčům), kteří byli rozhodčími vyloučeni do konce utkání, se zakazuje start (viz odstavec 6). Nastoupí-li tento hráč (hráči) přesto do dalšího utkání, ve kterém má zákaz startu, bude tento hráč z ligy vyloučen. Mužstvu v takovém případě bude výsledek kontumován v jeho neprospěch.
13. Pro případ vážného porušování pravidel ledního hokeje nebo pravidel KAMHL je sestavena disciplinární komise. Předseda disciplinární komise a členové jsou voleni (delegováni) vedoucími jednotlivých mužstev na začátku každého ročníku. Disciplinární komise má následují pravomoci:
k hráčům KAMHL:
  a) pozastavení účasti v KAMHL až na 5 utkání
  b) podmínečné vyloučení z KAMHL
  c) vyloučení z KHL
k mužstvům KAMHL:
  a) podmínečné vyloučení z KAMHL
  b) vyloučení z KAMHL
O využití (potrestání) jednotlivých trestů bude disciplinární komise vždy hlasovat a trest může použít pouze v případě, hlasovala-li pro něho nadpoloviční většina členů disciplinární komise. Rozhodnutí disciplinární komise je konečné, pro všechny účastníky KAMHL je závazné a není proti němu odvolání.

IV. Ostatní ustanovení:

1. Obě soutěže budou mít své vedení jmenované vždy na konci sezony na další období, na sezonu 2013/14 je ve vedení Kroměřížských lig trojice Petr Dostál, Petr Vlček a Petr Bíbr. Disciplinární komise je ve složení Josef Buksa, David Mikala, Michal Kosatík. 
2. Vedení soutěže bude dohlížet nad dodržováním pravidel, a pokud se jednomyslně shodnou mají pravomoc i vyloučit tým ze soutěže, pokud porušuje některé z pravidel ligy. Disciplinární komise bude řešit vyšší tresty, které se staly při zápasech soutěže u hráčů, pokud se vymykají již zmíněným prohřeškům (naprosto nepřijatelné chování, neobvyklá brutalita zákroků, apod.).
3. Schůze vedoucích bude probíhat maximálně 2 ročně, po skončení daného ročníku v březnu a na začátku nového ročníku na konci srpna. Výjimečně v polovině soutěže, pokud schůzi vyvolá nadpoloviční většina týmů.
4. Na konci soutěží bude slavnostní vyhlášení, kde si týmy převezmou ceny.
5. Kroměřížská hokejová liga vč. amatérské části bude zaregistrována u ministerstva školství jako sportovní spolek, na základě něj bude mít spolek (KHL) své IČO a bankovní účet, ze kterého pomocí příkazů budou placeny ledy, rozhodčí, web a jiné věci, čímž bude vše transparentní. Zůstatky na účtu budou převedeny do dalších let a nebudou tedy vraceny týmům, nebo použity na závěrečné slavnostní vyhlášení.
6. Bude vyhlášeno kanadské bodování hráčů, dále nejslušnější hráč soutěže, který odehraje alespoň 15 utkání a také nejvíce trestaný hráč soutěže KHL.
7. Zápas je znázorněn na světelné tabuli.
8. Hrací doba mistrovského utkání KAMHL je 90 minut. Z toho je 10 minut věnováno rozbruslení družstev. Zápas je hrán 3x15min čistého času. Po každé části hry si soupeři vymění hrací strany, přestávka mezi třetinami je max 2-3 minuty, pokud není prováděna úprava ledu. Tresty mají délku stejně jako v pravidlech LH. 
9. Na základě rozpisu soutěže je určeno domácí a hostující mužstvo. Domácí mužstvo si sedne na střídačku pro něj určené a to samé platí pro hosty.
10. Zápis o utkání bude mít na starosti časoměřič, který vždy těsně před zápasem obejde obě mužstva. Vedoucí (popř. kapitáni) následně doplní do zápisu o utkání čísla dresů a pozici hráče brankář (B), útočník (Ú) a obránce (B) a podepíší zápis o utkání. Na soupisce budou uvedeni vždy všichni hráči daného mužstva a pouze hráči, kteří budou mít doplněny čísla dresů a pozici hráče se zápasu zúčastní. Časoměřič bude do zápisu doplňovat branky, asistence, tresty a zásahy brankářů. Časoměřič také v zápisu doplní své jméno a dále jména rozhodčích, kteří pískali dané utkání, a nakonec doplní začátek a konec zápasu. 
11. Každé mužstvo má určeného kapitána. Kapitánem mužstva může být i brankář nebo vedoucí mužstva (je-li jedním z hráčů).
12. Každé mužstvo musí být vybaveno dresy nebo rozlišovači jednotné barvy, jejichž barva bude uvedena na přihlášce do KAMHL. (Upřesnění barev pro jednotlivé ročníky KAMHL bude řešeno na schůzích zástupců mužstev). Každý hráč bude mít označen dres arabským číslem. V mužstvu nesmí být více stejných hráčských čísel.

Všechna uvedená pravidla jsou pro všechny účastníky Kroměřížské amatérské hokejové ligy závazná a všichni jsou povinni se jim podřídit a tato respektovat. Souhlas s uvedenými pravidly níže podepsaní zástupci jednotlivých týmů stvrzují svým podpisem.

 1. Kačeři Tlumačov
 2. Buldok Otrokovice
 3. Hulín
 4. HC Chropyně
 5. Red Devils
 6. HC Senators
 7. HC Žopy B
 8. HC Rychlov
 9. RHL Přerov
 10. Tovačov
 11. Lobodice
 12. Rebels B

V zásadě platí, že se hokejové utkání hraje podle nepsaných pravidel tzv. OLD BOYS:
• maximální ohleduplnost na ledě i mimo něj
• hraní pro radost všech účastníků a nikoli léčení osobních ambicí
• zákaz tzv. "hry do těla"
• absolutní zákaz najíždění zezadu do hráče především u hrazení!
• zákaz zákeřných a surových zákroků a nesportovního chování
 

 

Aktuální sezóna 2017/2018

VÝSLEDKY

3.kolo
24.3.ZOP-BUL5 : 3
24.3.MOR-TOV2 : 6
14.kolo
22.3.DEV-RMC3 : 1
21.3.RCH-LOB2 : 3
12.kolo
19.3.RCH-RMC7 : 4
14.kolo
18.3.SEN-REB6 : 2
2.kolo
17.3.ZOP-TOV7 : 2
13.kolo
15.3.RMC-SEN2 : 5

STATISTIKY TOP5

 JménoZBGAT
1.Petr Sovadina2757332416
2.Jindřich Mozola2754371714
3.Jan Pavlík244628184
4.Jindřich Rzesotto204526190
5.Ján Bartalský2242301210

PENALTY TOP5

 JménoZBGAT
1.Michal Kosatík11136742
2.Jiří Gach711039
3.Radek Brázdilík211510537
4.Petr Štrof20105537
5.Zdeněk Servus22159636

KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •  KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA