KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

FINÁLOVÝ DEN 2023/24

V zápase o třetí místo mezi Buldoky z Otrokovic a HC Lobodicemi se v poklidném zápase zrodil jednoznačný výsledek 5:0 a Buldoci po triumfu v minulé sezoně berou tedy letos třetí místo. Týmu Lobodic ale patří uznání za celkově zlepšené výkony a výsledky, které je letos v KAMHL přivedly až ke krásnému čtvrtému místu. Oběma týmům patří gratulace.

Finálový zápas mezi HC Žopy a Jiskrou Chropyně navštívilo tradičně na 300 diváků a věrných fanoušků. V první třetině - po vyloučení hráče HC Žopy ve čtvrté minutě - převzali iniciativu borci Jiskry a chybělo jen velmi málo aby v následujících cca 6 minutách skorovali. Hrál se pohledný hokej. Ve druhé třetině se v duchu finálového souboje začalo trošku ostřeji, nicméně hlavní rozhodčí Mikšík naprosto přesnými výroky a v rámci pravidel hobby ligy za fauly vylučoval. V této části hry měli více vyložených šancí hráči týmu HC Žopy, přesto se i po druhé třetině šlo do šaten za stavu 0:0. Třetí třetinu začala Jiskra přesilovkou, přenesenou ze závěru druhé třetiny, kterou se jí nepodařilo využít. Poslední třetina přinesla stejně dramatický hokej na obu starnách, jako dvě předešlé, tato byla ale okořeněna opravdu tutovkami. Paradoxně v závěru rozhodla krása i krutost hokeje v jednom. Jiskra dostala v čase 41:59 možnost přesilové hry, nicměné i v této nevýhodě se podařilo z levého křídla projet Janu Javoříkovi z HC Žopy, který v oslabení skoroval! V závěru po oddechovém čase zkusila ještě Jiskra hru bez golmana, hráči HC Žopy si ale těsné vítězství uhájili. Po roce se tedy vrací na první příčku a Jiskra obsadila po statečném a místy i lepším výkonu druhé místo. Gratulujeme

Oba dva zápasy pískali tři rozhodčí, kteří se svého úkolu zhostili na výtečnou a oba zápasy bez problémů a profesionálně zvládli.