KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Předkolo play-off a play-out.

1.2.2015
Nadstavba 8-14 je minulostí a je rozhodnuto, které týmy se zúčastní předkola play-off a zbylé týmy si zahrají play-out. O posledním postupujícím rozhodl poslední zápas nadstavbové části mezi Rebels a Lobodicemi, kdy Rebels vyhrálo v napínavém zápase 4:3 na nájezdy.

V předkole play-off se utkají:
Tovačov vs. RHL Přerov
Rebels vs. Hulín či Rychlov.

Rychlov pokud se chce vyhnout předkole play-off, musí uhrát alespoň bod v posledním zápase proti Kačerům.

Play-out si zahrají zbylé týmy na jeden zápas:
Lobodice, Devils, Senators a nováček Rymice.

Trochu zklámání muselo zavládnout u týmů Senators a Devils, které se vloni zúčastnily prvního play-off, letos budou bojovat o spodní příčky KAMHL.

Jak proběhne play-off:

V sobotu 7.2. proběhnou 1. zápasy předkola play-off 7-10 a 8-9. Odvety budou na pořadu ve středu 10.2.a čtvrtek 11.2. od 20:00. V neděli a pondělí se bude hrát o umístění. Čtvrtfinále bude na pořadu od soboty 14.2., takže týmy na 1-6. místě budou mít týden pauzu.

14.2 - 19.2. čtvrtfinále
21.2 - 26.2. čtvrtfinále
28.2 - 26.2. semifinále
7.3 - 9.3. semifinále
14.3. finále a o 3.místo

Týmům co vypadnou v play-off končí sezona a o umístění se již nehraje jako vloni, protože se tento model neosvědčil pro malý zájem.

Chci jen upozornit, že se hraje pouze na dva zápasy play-off a pokud oba zápasy skončí rovností bodů, tak se hraje prodloužení a následně nájezdy. Takže:

1. zápas může skončit výhrou v základní hrací době nebo až na nájezdy nově po třech z každého týmu. (3 body za výhru, resp. 2 a 1 bod na nájezdy)
2. zápas může skončit výhrou v základní hrací době nebo až na nájezdy 3 body za výhru, resp. 2 a 1 bod na nájezdy.  (3 body za výhru, resp. 2 a 1 bod na nájezdy)
Prodloužení 15minut bude jedině pokud body z obou zápasů získají oba týmy svorně tj. 3 a 3body. Může se stát, že u druhého zápasu se mohou jet 2x nájezdy, což ovšem je velmi nepravděpodobné, protože i první zápas by musel skončit na nájezdy. Pokud by se jely nájezdy po prodloužení, tak by jeli 3 hráči z každé strany ať to není o náhodě a jsou nájezdy více atraktivní. Tento odstavec si nastudují hlavně rozhodčí ať nejsou pak zmatení při zápase a nepoškodí některý tým!! Kdyby něco volejte, už jsem to párkrát musel vysvětlit přímo před nájezdy.
Finále a o třetí místo by se hrálo jen na jeden zápas, při remíze by následovalo prodloužení 10minut a následně nájezdy po třech z každého týmu.

14.  HC Senators 4 0 1 0 3 18 : 22 2

Díky drobné chybě v kodu stránek se nezobrazují správně aktuální tabulky, ovšem lehce se dají zaktualizovat. Stačí při načtení stránek Tabulka nadstavba kliknout na "Zobrazit tabulku" a tabulka se zobrazí správně. Na odstranění chyby se pracuje.

Jinak k play-off.
Tvrdě se bojuje o play-off, kde tři týmy na 10. místě mají shodně 6 bodů (Lobodice, Rebels a Devils).
RHL na 9.místě stačí uhrát dle matematických předpokladů bod, aby byl v klidu s deseti body, které by měly stačit k postupu do play-off. RHL by mohlo stačit teoreticky i 9 bodů, pokud nedostanou nakládačku od Lobodic.
Lobodicím k postupu stačí porazit Rebels v posledním zápase jakýmkoliv výsledkem v základní hrací době, nebo musí porazit RHL a v zápase s Rebels i prohrát výsledkem maximálně o 4 branky ovšem za předpokladu, že Rebels prohraje s Tovačovem a Devils porazí Senators a všichni budou mít stejně bodů.
Rebels postoupí přui rovnosti bodů jedině když porazí Lobodice a zároveň Devils nebude mít 9 bodů.
Nejhorší postavení má Devils, které postoupí jedině, když porazí Senators a zároveň musí doufat, že Lobodice už se na 9 bodů nedotáhnou a prohrají oba poslední zápasy a zároveň Rebels nebude mít více jak 9 bodů, protože Devils má lepší vzájemný zápas.

Samozřejmě variant je ještě mnoho, tyto jsou jen při rovnosti bodů na 10.místě. Hodně variant by bylo, kdyby RHL, Lobodice, Rebels a Devils měly stejně 9 bodů, což může teoreticky nastat také.
Tovačov má předkolo play-off jisté, naopak Senators a Rymice jsou mimo hru.