KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Čtvrtfinále KAMHL - shrnutí

Máme za sebou čtvrtfinále KAMHL kde se svedly vyrovnané duely. V jiných zápasech se zase od začátku hrálo jednoznačně, nakonec do semifinále postoupili všichni favorité.

Série HC Žopy vs. RHL Přerov se lámala hned v prvním zápase, který skončil až na nájezdy, které vyhrály Žopy a celý zápas skončil 3:2 SN. Odveta už skončila jednoznačně vítězstvím lídra KAMHL 7:0, kdy Žopy vedly v první třetině v 11.minutě už 5:0. Žopy tak prolétly po roce do semifinále KAMHL.

Druhá série mezi Kačeři Tlumačov vs. HC Rychlov byla překvapivě napínavá, Kačeři potvrdili vítězství 5:3 v prvním zápse až v power-play. Odveta se nesla v jednoznačnějším duchu, Kačeři si v poklidu pohlídali postup za výhru 6:2.

Nejvyrovnanější se čekalo derby Jiskra Chropyně vs. Spartak Hulín. Vloni právě Spartak vyřadil Jiskru, takže se čekalo, jak to letos dopadne. První zápas skončil po 50 minutách plichtou 2:2. Začaly nekonečné nájezdy, kdy až v 7.serii rozhodl Dunda o výhře Spartaku 2:3 SN. Odveta pak skončila jasně výhrou Jiskry 8:1, kdy vítěznou trefu dal už ve třetí minutě Horák. Jiskra se tak prémiově probojovala do semifinále a zahraje si minimálně o některý z pohárů KAMHL.

Poslední zápas Buldok Otrokovice vs. AHK Kroměříž skončil výhrou Buldoků, kteří v obou zápasech diktovali tempo i skóre. Nejprve první zápas vyhráli 5:3 a druhý vyhráli ještě jednoznačněji 8:4. Buldoci tak narazí na lídra KAMHL z Žop.

Na žádost třech týmů se budou hrát neoficiální zápasy o 5-7.místo. V této serii se utkají týmy RHL, Spartak a AHK. Rychlov hrát už nechce. Série se bude hrát každý z každým s rozhodčím a časomírou. RHL nemá již zaplaceny zápasy, takže na schůzi vedoucích donese 3.800,-

Všichni semifinalisté budou muset doplatit na schůzi vedoucích 1.900,- ostatním týmům se bude vracet pokud neodehrály 23 zápasů za sezonu.

Doplnění a upřesnění pravidla: zápasy se neměly hrát v play-off na nájezdy, protože se pravidlo převzalo z KHL z dob, kdy se prodloužení a nájezdy nehrály. Vzhledem k tomu, že už pár zápasů skončiilo na nájezdy, tak se nájezdy pojedou. Z obou zápasů se pak vezme součet bodů a postoupí tým, který získá více bodů.Pokud skončí oba zápasy, že týmy mají shodně bodů, tak se hraje 15min prodloužení a pak nájezdy po třech na každé straně. Finále a o 3. místo se hraje pouze 3x15min, pak prodloužení 15min a pak nájezdy po třech na každé straně.