KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Protest a kontumace

Zamítnutý protest:

Došel mi do mailu protest HC Sokol Tovačov, že jim nebyl umožněn odehrát zápas 75minut. Vše jsem si provolal jak u rozhodčích, tak u Lobodic a vývoj zápasu byl následující:

1. Rozbruslení začalo již v 20:00 (ikdyž na HK Kroměříž i na webu KAMHL byl čas 20:15), většina hráčů byla na ledě tedy již v 20:00
  2. Zápas začal dle pravidel po 10min rozbruslení 20:10, všichni hráči byli nachystáni ke hře
  3. dle pravidel zápas trvá 80minut s přestávkami, takže byl ukončen 21:30, vzhledem k tomu, že nešla časomíra v tom byly zmatky, protože se čas měřil na stopkách
  4. Výsledek tedy platí 3:2 pro Lobodice, protest je neoprávněný

Trest a kontumace týmu

Dále byl zjištěn černý start hráče Davida Kopčíla za Buldok Otrokovice, hráč nastoupil za hráče ze soupisky Buldoků Štefana Vrobela. Tento hráč David Kopčil má zákaz startu v KAMHL v další sezoně, hráč je to amatér, který byl na soupisce dříve Kačerů.
Zápas Žopy - Buldok bude kontumován ve prospěch Žopů, body do statistik se anulují. Vše dle pravidel článku III, bod 2. Body se Buldokům neodečítají, protože hráč porušující pravidla nebyl registrovaný a tudíž neporušuje jediný bod 2, článku II pravidel KAMHL. Kopčila poznali hráči Kačerů, navíc Vrobel se přiznal, že do zápasu nenastoupil.

Pravidlo článek III, bod 2:

Tým, který požádá neoprávněně rozhodčího o kontrolu totožnosti hráče druhého týmu, dostane menší trest 2min za zdržování hry dle pravidel ČSLH. V případě prokázání, že hráč nastoupí neoprávněně, bude zápas kontumován ve prospěch oprávněného týmu 5:0. Hráč, který takto neoprávněně nastoupí, bude mít stop v KAMHL na další sezonu. Pokud navíc hráč bude v dalším rozporu s pravidly, bude se postupovat dle článku. II. bodu 2.

Mail Tovačova:

Zdravim,

Při zapase mezi teami Tovacov vs. Lobodice došlo k zásadnímu pochybení rozhodčích a časoměriče a to tak že poslední třetina ukončena o 8min dříve než určují pravidla soutěže(nefungovala časomira a stopky se zastavili na čase 41:50).
Hrát jsme začali dle rozpisu ledu ve 20:15 a končili dle nařízení rozhodčích ve 21:30.
Pravidla jasně říkají, že čas pro zápas je 90minut.
Jak je možné že nám bylo umožněno hrát jen 75min???
Kdo za to nese odpověďnost??
Diky tomuto pochybení nám bylo zabráněno za stavu 3:2 zvrátit utkání, které se pro nás vyvíjelo dobře.
Jak se k této skutečnosti vedenu liga postaví?