KROMĚŘÍŽSKÁ HOKEJOVÁ LIGA   •   KROMĚŘÍŽSKÁ AMATÉRSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

Úvod » Aktuality

Shrnutí 1/4 soutěže KAMHL

Čas rychle běží, sype se na nás jeden zápas za druhým a máme za sebou necelou čtvrtinu sezony. Začínají se krystalizovat favorité a ostatní tymy.

Nejlépe začátek zvládají dva týmy, které ještě nepoznaly chuť porážky - Jiskra  Chropyně a Kačeři Tlumačov.

Jiskra Chropyně (15bodů) po dvou zápasech na rozehrání vyhrála jasně nad Buldoky 14:2 a nad Lobodicemi 14:0. První těžší soupeři přišli až v dalších kolech, přesto stále Jiskra vede tabulku KAMHL. V 3. kole po velkém boji porazila RHL 5:4 a nakonec i v infarktovém závěru dobrý team Žopy 2:1, kdy o výhře rozhodla minutu před koncem. Další zápas nad Tovačovem si Jiskra poradila z houževnatým soupeřem a rovněž vyhrála 5:2, kdy o výhře rozhodla ve 2.třetině.

Kačeři Tlumačov (15bodů) jsou favoritem soutěže a stále čekají na prohru. Sezonu zahájili velkou výzvou a v dobrém zápase porazili Žopy B 5:2, pak si poradili s nepříjemným soupeřem Red Devils 6:2 a další výzvu v podaní týmu Spartak Hulín porazili díky dobré prostřední části 4:1. Další soupeři mohli jen překvapit, což se nestalo a Kačeři v pohodě porazili Rychlov 8:2 a Rebels B vysoko 12:1.

Další týmy mají dokonce 6 bodový odstup, díky skore se seřadily týmy následovně:

Spartak Hulín po dobrém začátku a výhrách nad Rebels B 12:0 a HC Senators 5:2 potkal těžší soupeře a najednou v zápase 3.kola narazil na Kačery, kteří jim ukázali rezervy ve svých možnostech a Spartak prohrál 1:4. Další soupeř Buldok, který je trochu paradox ligy, díky poslední třetině porazil Spartak 5:2. Spartak pak narazil opět na slabšího soupeře Lobodice a vyhrál vysoko 14:3. Spartak není favorit ligy, přesto musí ještě zapracovat na důležitých detailech své hry, aby stačil předním týmům, navíc odehrál většinu zápasů s papírově slabšími soupeři.

TJ Sokol Tovačov porazil ve vyrovnaných zápasech (výjma prvního) Rychlov 16:2, Rebels B 3:1 a Senators 6:1. S RHL vzdoroval 45minut, přesto prohrál 1:3 a poslední prohru s Jiskrou 2:5. Tovačov tak hraje klasický střed tabulky, čeká je ještě několik těžkých zápasů, v kterých pokud uspějí mohou si udržet perfektní 4.místo KAMHL.

Žopy B patří k leadrům KAMHL, porazily papírově slabší soupeře Buldok 10:2, Lobodice 13:4. Ovšem sehrály již tři těžké zápasy s nejlepšími týmy - RHL porazily po vyrovnaném průběhu 5:4, v dalších zápasech se musely ovšem sklonit před Kačery 2:5 a Jiskrou 1:2. Mají ovšem nejtěžší soupeře za sebou a v tabulce půjdou nahoru, navíc mají v teamu leadry kanadského bodování Kotase a Sovadinu.

RHL Přerov uzavírají lepší polovinu tabulky. RHL porazilo Lobodice 6:4, Tovačov 3:1 a Red Devils 5:1, s těšími soupeři ovšem těsně prohráli s Žopy 4:5 a s Jiskrou hodně smolně 4:5, kdy ještě v 39.minutě vedli 4:3. Vzhledem ke zbylým zápasům mohou pomýšlet na celkové 3-4.místo, což budou muset ještě potvrdit do poloviny soutěže, kdy se KAMHL asi rozdělí.

Buldok Otrokovice (7bodů) je jak jsem psal trochu paradox KAMHL, dle mne mohou porazit každého, ovšem mohou taky s každým prohrát, vše je odvislé od hráčů, kteří na zápas přijedou, nemají stabilní soupisku. Po velkých prohrách Jiskra 2:14 a Žopy 2:10, porazili na nájezdy Red Devils 8:7, bodový zisk je nakopl a zbylé zápasy vyhráli nad Spartakem 5:2 a Rychlovem 11:2. Buldoci budou velký adept na první šestku, ovšem záleží, koho dalšího oberou o body.

HC Rychlov po velkých prohrách dokázali porazit rovnocené soupeře a mají 6 bodů za výhry nad Rebels B 4:1 a Senators 2:0. Zbylé zápasy prohráli vysoko - Tovačov 2:16, Kačery 2:8 a Buldoky 2:11. Rychlov tak sebral body z vyrovnaných zápasů, což je katapultovalo na 8.místo.

Red Devils porazili na najezdy Buldoky 8:7 a v normální hrací době Senatory 7:3, jinak se museli sklonit před Kačery 2:6 a RHL 1:5, ve vyrovnaném zápase ovšem s Lobodicemi díky špatné 3.třetině prohráli 5:6. Red Devils mohou urvat ještě pár bodíků, ovšem musejí na sobě trochu zamakat, přesto žádný zápas neprohráli rozdílem třídy jako jiné týmy v podobném umístění.

Další týmy již vyhráli pouze jednou:

HC Senators porazili pouze poslední tým Rebels B 4:2, jinak nedokázali najít recept na soupeře Red Devils 3:7, Spartak 2:5, Rychlov 0:2 a Tovačov 1:6. Senators jsou trochu za očekáváním, protože měli patřit ke středu tabulky, se všemi srovnatelnými týmy prohráli a navíc s nejlepšími se ještě neutkali. Je zajímavé, že vloni hráli KHL a ani o třídu ve slabší lize mají problém vyhrát zápas. Musí bojovat a snad uhrají více zdařilých zápasů.

HC Lobodice neměly lehký los, nejprve prohrály dobře rozehraný zápas s RHL 4:6, následně dostali nakládačku od Jiskry 0:14, Žop B 2:13 a Spartaku 3:14, ovšem s vyrovnaným soupeřem Red Devils urvali aspoň 3body za výhru 6:5. Lobodice mají nejvyšší porážky v lize a musejí se soustředit proti lepším týmům pouze na obranu, zahušťovat obranné pásmo a poctivě se vracet jako proti RHL.

Rebels B jsou nejslabší tým soutěže, hodně se trápí a jistě před sezonou si nepomysleli, že po 5 kolech neuhrají ani bod, navíc skoro nedávají branky a naopak dostávají dostávají od lepších týmů dvouciferné nášupy a srovnatelným týmům nejsou schopni dát více jak jednu branku. Sled proher - Spartak 0:12, Rychlov 1:4, Tovačov 1:3, Senators 2:4 a Kačery 1:12.